anwi prowadzi tutaj blog rowerowy

Miód i ziołomiód

  • DST 36.00km
  • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 9 lipca 2017 | dodano: 10.07.2017


Miód od pszczelarza

Skończył mi się miód w domu a nie chciałam kupować byle czego ze sklepu miałam więc w planie kupić go od producenta przy okazji którejś z wycieczek. Ta okazja przytrafiła się dzisiaj. Krzysiek był niewyspany po nocnej jeździe, nie planowaliśmy dalszego wyjazdu. Pomyślałam, że warto zajrzeć do pasieki w Gąszczyku. Trafiliśmy świetnie. Gospodarz właśnie rozlewał miód do słoików. Kupiłam dwa słoiczki na próbę i dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak ziołomiód, podobno jeszcze zdrowszy niż zwykły miód. Uzyskuje się go podając pszczołom sok z sosny, z malin, z wiśni itp. Wybrałam sosnowy.

Pasieka w Gąszczyku
Pasieka w Gąszczyku © anwi
 
Z pasieki udaliśmy się nieco dalej obejrzeć pszczoły zbierające pyłek na plantacjach nostrzyku i facelii.
Mnóstwo owadów, nie tylko pszczół. Piękne odgłosy, mogłabym godzinami słuchać takiego brzęczenia. Ze zdjęciami nieco gorzej bo pszczoły uciekały sprzed obiektywu a ja trochę bałam się narażać na ich żądła.

Kwitnacy nostrzyk
Kwitnący nostrzyk © anwi

Pszczoła przy pracy
Pszczoła przy pracy © anwi

Kwiaty facelii
Pojechaliśmy jeszcze do Mstowa, zobaczyć jak wygląda teraz na nowo zagospodarowana okolica źródła Stoki, jednak miejsce okupowała hałaśliwa rodzinka, która akurat tutaj przyjechała samochodem, żeby zasmrodzić okolicę grillem.
Co było robić, pojechaliśmy nieco dalej, na mostek, gdzie znaleźliśmy ciszę i spokój.

Różowe kwiaty


Kategoria wycieczka rowerowa


komentarze
nahtah
| 15:47 środa, 12 lipca 2017 | linkuj Miód gryczany to miód nad miodami, to lekarz wśród miodów ale trzeba smakować wszystkie , bo każdy jest na co innego i powinniśmy wiedzieć, że każdy miód tężeje, najszybciej rzepakowy - do tygodnia a najpóźniej akacjowy - do roku. Może na zdjęciu światło rozświetliło za mocno ale musisz wiedzieć, że gryczany jest ciemnobrązowy a czasami wydaje się, że czarny.;)))
anwi
| 18:10 poniedziałek, 10 lipca 2017 | linkuj Te słoiki na zdjęciu są mocno podświetlone słońcem. W rzeczywistości te miody są ciemniejsze, ale pewnie masz rację, powinien być ciemniejszy. Poprzednio kupowałam miody z takiej pasieki obwoźnej. Ule były ustawiane tam, gdzie były odpowiednie rośliny. Może wtedy ich "zbiory" są bardziej jednorodne? Mało wiem na temat miodu, ale też lubię w nim lekko gorzkawy, odrobinę cierpki posmak.
nahtah
| 17:44 poniedziałek, 10 lipca 2017 | linkuj anwi! Sorry ale nie rozpoznałem gryczanego, u nas gryczany jest czarnej barwy i taki pozostaje nawet jak stężeje a najlepszy gryczany to taki z domieszką wrzosowego, wrzosowy jest galaretowaty z charakterystycznymi gwiazdkami i niewielka ilość w gryczanym daje ciekawą kompozycje, poza tym gryczany jest ostry z lekką nutą goryczki i najmniej słodki ze wszystkich tzn. jest wyczuwalna delikatna różnica.;)))
anwi
| 15:54 poniedziałek, 10 lipca 2017 | linkuj W tym drugim słoiku jest właśnie miód gryczany. Bardzo lubię gryczany i spadziowy :)
nahtah
| 15:15 poniedziałek, 10 lipca 2017 | linkuj Przepadam za tym smakołykiem. W tym roku trafiła mi się gratka w postaci miodu z głogu oraz mieszanego z lipy i gryki, która jakoś tak wcześniej zakwitła. Gryczany i wrzosowy uważam za najlepsze. Ziołomiód jadłem i miętowy i pokrzywowy a teraz doszły mnie słuchy , że jeden z ekologicznych producentów, sprzedaje miód ziemniaczany. Pierwsze słyszę a fakt faktem, że w okolicy kwitną ziemniaki i to w sporej ilości;)))

Na zdrowie miodożercom.;)))
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa malud
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]